Relaks i pielęgnacja z bąbelkami

Nie ma nic bardziej relaksującego niż gorąca kąpiel w wannie pełnej pachnącej piany. Po długim dniu daje ukojenie, pomaga zasnąć i odprężyć się. Po za tym kąpiel z odpowiednim dodatkiem może dać dużo więcej.

Najlepsza do kąpieli – sól

Cały rytuał przygotowania kąpieli zaczyna się od dobrania odpowiedniego dodatku do wody. Popularne płyny, które wlewa się pod strumień wody, dają przede wszystkim zapach i wpływają na nawilżenie skóry. Dużo więcej dobrego dla naszego ciała i umysłu może zdziałać sól do kąpieli, dlatego warto sięgnąć właśnie po taki kosmetyk.

Sól do kąpieli ma postać proszku lub kryształków o zróżnicowanej grubości. Rozpuszcza się nieco wolniej, daje mniej piany, ale za to znacznie intensywniej działa. Wystarczy wsypać porcję do wanny, a ciepła woda zadba o odpowiednie rozprowadzenie kosmetyku. Jakie sole warto wybierać?

Naturalna sól do kąpieli

Już sama nazwa kosmetyku sugeruje, z czego może się składać. Nie ma tutaj oczywiście typowej soli kuchennej, występują jednak składniki mineralne bardzo do niej zbliżone. Bardzo często bazą kosmetyku jest naturalna sól morska.

W naturalnych solach do kąpieli występują minerały takie jak:

  • magnez,
  • wapń,
  • potas.

W zależności od składników uzupełniających, znajdują się w nich także witamy, m.in.: E, A, C i B. Takimi dodatkami mogą być ekstrakty owocowe, kwiatowe i ziołowe.

Pielęgnacja, jaką daje sól do kąpieli jest wyjątkowa. Po pierwsze, kosmetyk rozpuszczony w wodzie, działa równomiernie na całe nasze ciało. Ma szanse wniknąć w każdy centymetr skóry, bez konieczności aplikacji. Warto o tym pamiętać kupując produkty. Tylko te naturalne będą najlepsze i bezpieczne.

Jak działa sól?

Sól do kąpieli przede wszystkim nasyca skórę minerałami i witaminami, które zawiera. Wpływa pozytywnie na nawilżenie i odżywienie całego ciała. Istnieją również preparaty, które delikatnie złuszczają martwy naskórek, dzięki temu po kąpieli uzyskujemy efekt wyjątkowo gładkiej skóry.

Mało tego. Starannie dobrane kompozycje zapachowe sprawiają, że kąpiel z dodatkiem soli działa jak aromaterapia. Przed snem warto wybierać uspokajające aromaty lawendy, aby uzyskać efekt pobudzenia – zapachy cytrusowe. Ziołowe i roślinne aromaty pomogą uzyskać relaks i spokój ducha.

Mało osób wie, że sól do kąpieli może regulować także metabolizm i pobudzać krążenie krwi. Istnieją kosmetyki dobrane specjalnie dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy. Odpowiednie sole pomogą także w walce z powracającym cellulitem. Kąpiel w soli to sama przyjemność, a do tego cudowna pielęgnacja ciała i umysłu.

Medyczny - cookie_studio - pl.freepik.com